W jaki sposób nie dopuścić do osłabienia szkliwa zębowego i dziąseł

 

W jaki sposób nie dopuścić do osłabienia szkliwa zębowego i dziąseł

Szkliwo zębów uznawane za główną ochronę zębów, dlatego powinno się o nie dbać w ten sam sposób, jak o zęby i całą jamę ustną. Przerwanie szkliwa oraz kłopoty z dziąsłami, na przykład osunięcie ich linii (inaczej recesja) mogą prowadzić do nieprzyjemnych dolegliwości oraz schorzeń zębów. Żeby nie dopuścić do zepsucia szkliwa zębów trzeba stosować się paru zasad. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się ze stomatologiem.

Głównie najlepiej skupić się na swojej diecie. Bakterie i kwasy wywodzące się z przyjmowania pokarmów mogą niekorzystnie oddziaływać oraz rozpoczynać uszkodzenie szkliwa. Najlepiej przede wszystkim ograniczyć ilość łakoci czy napojów gazowanych. Dentyści kierują również wiele nacisku na stosowanie wapnia i fluoru. Wapń jest dobry dla człowieka, natomiast fluor wzmacnia zęby, ale momencie brania zbyt dużych dawek tych składników narażamy się na problemy. Niekorzystny wpływ na zdrowie szkliwa ma również ścieranie. Dlatego też nie należy stosować zbyt długo past wybielających (z niezwykle wysokim współczynnikiem RDA).

Sporą ostrożnością należy wykazać się też jeśli chodzi o oczyszczanie zębów z resztek jedzenia. Zaniedbanie higieny oraz zbieranie się kamienia nazębnego, niszczy szkliwo oraz powoduje choroby zębów i dziąseł. Trzeba także stosować odpowiednią technikę szorowania zębów, z tego powodu, że zbyt mocne albo nieodpowiednie czyszczenie może osuwać dziąsła i niszczyć szkliwo. Instrukcję odpowiedniego mycia i nitkowania zębów można poznać w gabinecie stomatologicznym.

Popularne posty