Zabieg endodontyczny pod mikroskopem

Zabieg endodontyczny pod mikroskopem w klinice dentystycznej
Leczenie kanałowe uznawane za jedno z najtrudniejszych zabiegów w gabinecie dentystycznym, wymaga precyzyjnego sprzętu oraz fachowego chirurga szczękowego. O tym, że prostsze leczenie zachowawcze nie pomoże, może informować silny ból zęba, zmieniona barwa, nadmierna wrażliwość albo opuchlizna lub stan zapalny. W przypadku pojawienia się pierwszych symptomów, powinno się bezzwłocznie wybrać się do dentysty, by mógł ocenić, który sposób leczenia okaże się skuteczniejszy. Powszechnie jest tak, że leczenie kanałowe to jedyna możliwość zachowania mocno zepsutego zęba.

Endodonta, jaki podejmuje leczenie kanałowe, wykorzystuje mikroskop, dzięki któremu zabieg jest w pełni precyzyjny. Dzięki wykorzystaniu mikroskopu stomatolog endodonta może gruntownie przejrzeć nadpsutą przez bakterie zębową miazgę i ocenić, jaką część zęba będzie musiał wyczyścić.

W wypadku, kiedy sytuacja jest zaawansowana, najlepiej zastanowieniu się nad zgłoszeniem do leczenia kanałowego. W przeciwnym razie ostatnim sposobem będzie całkowita ekstrakcja zęba. Dziurę po wyrwanym zębie trzeba jak najszybciej wypełnić, żeby nie narażać się na powstawanie kolejnych dolegliwości jamy ustnej. To natomiast pociąga za sobą nowe koszty – przez konieczność wykonania protezy albo wstawienia implantu.
Leczenia kanałowego nie powinno się bać, dlatego że przeprowadza się je pod skutecznym znieczuleniem miejscowym.

Popularne posty