Z czego wynikają problemy ósemek

 

Z czego wynikają problemy zębów mądrości

Wyrzynanie ósemek może powodować problemy. Zazwyczaj okres wyrzynania się ósemek jest przeciągły oraz w wielu przypadkach bolesny. Nie u wszystkich osób ósemki się wyrzynają. Nieraz jest tak, że wyrasta jedna, dwie, niekiedy nie rosną wcale. Regulują to czynniki genetyczne oraz z reguły ilość miejsca w jamie ustnej. Obecne przy wyrastaniu ósemek obrzęk dziąsła i ból nie we wszystkich przypadkach świadczą o tym, że wyrzynają się w sposób niewłaściwy. Mimo to najlepiej skonsultować się w gabinecie stomatologicznym, aby uniknąć nieprzyjemnych skutków niepoprawnego wzrostu ósemek.

Problem zjawia się w momencie, kiedy wyrzynanie ósemek jest błędne. Dla przykładu gdy wyrastają wykrzywione albo poza linię innych zębów, wrastają w policzek, drażnią dziąsła albo stają się zębami zatrzymanymi. Drażliwy ból może występować ze względu na nacisk na inne zęby, a także kiedy w okolicy pojawia się próchnica. Oprócz bólu podczas wyrastania ósemek może wystąpić również szczękościsk, gorączka, a także stan zapalny i obrzęk. Wystąpienie tych dolegliwości nie zawsze kończy się na wyrwaniu ósemek, ale nie ulega wątpliwości, że stomatolog powinien zbadać kłopot.

Zdarza się tak, że ósemki dentysta wyrywa zapobiegawczo, dlatego że w niektórych przypadkach utrzymanie ich czystości jest trudne, co zwykle prowadzi do pojawienia się próchnicy. Oprócz usunięcia ósemek stomatolog może pomóc także innymi sposobami. Aby usprawnić proces wyrzynania, może przyciąć dziąsło oraz przepisać środki przeciwbólowe i antybiotyki.

Popularne posty