Czym jest fibryna bogato-płytkowa w stomatologii?

fibryna bogato-płytkowa w stomatologii
Stomatologiczne działania chirurgii stomatologicznej z reguły wymagają procesu gojenia tkanek. Współczesna technologia pozwala stomatologom na wykorzystanie narzędzi, które w dużym stopniu wspierają procesy regeneracyjne. Jednym z lepszych rozwiązań jest wykorzystanie bogato-płytkowej fibryny PRF. Ta fibryna jest błoną pozyskiwaną prosto z krwi pacjenta, a obecne w niej białe krwinki mają pozytywny wpływ na odnowę komórek. Użycie fibryny wspiera zrastanie tkanek oraz zwalczanie stanów zapalnych i infekcji, a także formowanie nowych tkanek i naczyń krwionośnych.

Taka metoda ma według stomatologów obszerne zastosowanie. Między innymi przede wszystkim jest to przydatne podczas zabiegów implantologii, podnoszenia dna zatoki szczękowej oraz zabiegach regeneracyjnych. Ta technika jest skuteczna także w przypadku leczenia powikłań po wyrwaniu zęba, cofania się dziąseł czy leczenia kieszeni dziąsłowych. Dzięki fibrynie bogato-płytkowej tak skomplikowane zabiegi stomatologiczne są zdecydowanie bezpieczniejsze oraz łatwe do wyleczenia.

Zwykle z jednej dawki pobranej krwi można wytworzyć od dwóch do aż siedmiu fibryn. Jest to możliwe dzięki technice specjalnego wirowania oraz opracowania próbek krwi. A z uwagi na to, że próbki są pobierane wprost od pacjenta, fibryny są w 100% naturalne oraz zgodne.

Popularne posty